کالای برق غلامی


مدیریت: غلامی

کالای برق غلامی

شرکت سون الکتریک ارائه دهنده ی انواع محصولات برق صنعتی در ایران میباشد.

کلید محافظ جان (RCCB)

کلید محافظ جان  به منظور حفاظت از جان انسانها در مقابل خطر برق گرفتگی و جلوگیری از خطرات جریان نشتی از کلید های حفاظت یا محافظ جان استفاده می شود .

کلید های محافظ جان را به دو نوع کلید های محافظ جان خانگی و کلید های محافظ جان صنعتی تقسیم می کنند .

علاوه بر حفاظت افراد در مقابل تماس مستقیم و یا غیر مستقیم برق ، با جلوگیری از نشتی جریان در حفاظت دستگاه ها و تجهیزات صنعتی نیز موثر می باشد .

اساس کار کلید های محافظ جان،مقایسه جریان ورودی با جریان خروجی کلید می باشد .

کلید های محافظ جان در آمپر های مختلف در بازار موجود می باشد .

 

 

آژیر الکترونیکی(PS-101)

آژیر به منزله اعلام کننده صوتی عمل می کند و خطر را اعلام می کند صدای آژیرها متفاوت است و آژیرها به طور معمول صدایی متناوب دارند.

آژیرها در سیستم های اعلام سرقت و سیستم های اعلام حریق پرکاربرد می باشند.

 

آمپر-ولت -فرکانس

آمپرمتر یک دستگاه اندازه گیری دقیق الکترونیکی میباشد.

الکترون ها و پروتون ها را نمیتوان لمس و یا دید. به همین دلیل قابل شمارش نیستند در نتیجه جهت اندازه گیری میزان آنها به ابزاری بنام آمپرمتر نیاز میباشد تا بتوانیم آنها را بشماریم. شدت روشنایی لامپ مشخصاتی از شدت جریاتن را به ما نشان میدهد.

آمپرمتر مقدار شدت جریانی را که از آن میگذرد بوسیله یک عقربه که روی صفحه درجه بندی شدهحرکت میکند نشان میدهد.

بوبین کنتاکتور (LX1)

بوبین چیست؟

بوبین به معنای سیم پیچی یا همان سلف می باشد .

بوبین وسیله ای الکتریکی شامل دو سر اتصاال است(مانند مقاومت و خازن )و در اکثر مدارهای AC به عنوان عضو اصلی و مهم استفاده می شود عملکرد بوبین بر اساس قانون فارادی می باشد میدان مغناطیسی وقتی بوجود می آید که جریان الکتریکی در پیچه ایجاد شود با تغییر جریان میدان مغناطیسی هم تغییر می کند و میدان الکتریکی ایجاد می شود بوبین ها چون با تغییر جریان مخالفت می کنند بعنوان نوعی لختی در مدارهای الکتریکی عمل می کنند.

عبور جریان از بوبینسس باعث می شود بوبین شکل یک آهن ربای تیغه ای به خود بگیرد.

بی متال(STR)

بی متال چیست؟

بی متال یا دو فلز قطعه ای است که از دو فلز ناهمنجنس بویژه فلزهایی که دارای ضریب انبساط متفاوت هستند که از یک سطح کاملا به هم جوش خورده اند تشکیل شده اند .

نقش بی متال در تابلو برق از اهمیت ویژه ای برخوردار است .

نقش بی متال در دستگاههای الکتریکی این است که در مقابل خطرات و خطاهای احتمالی بعنوان محافظ عمل می کند یکی از راه های حفاظت موتورهای الکتریکی ،استفاده از رله حرارتی و رله مغناطیسی است رله حرارتی موتور را در مقابل اضافه بار حفاظت می کند .

رله های حرارتی (بی متال)تنظیم پذیر هستند و می توان آن ها را به گونه ای تنظیم کرد که جریان هایی بین 05/1 تا 10 برابر جریان نامی موتورها را قطع کنند.

برخی از رله های بی متال دارای دو حالت دستی و اتومات هستند که  اگر رله ها بصورت اتوماتیک عمل کند باید آن رابه صورت دستی و با فشردن دکمه RESERT به حالت اول بازگرداند اما در حالت خودکار برگشتن به حالت اول پس از گذشت مدتی معین به صورت خودکار انجام می شود .

 

پایه فیوز کتابی-بکس

اکثر فیوزهای موجود در بازار به دلیل نوع فیوز و کاربرد آن می بایست با یک نگه دارنده مخصوص مورد استفاده قرار گیرند از آنجا که فیوزها به علت نوع کاربری آنها از قطعاتی هستند که نیاز به تعویض دارند به همین دلیل فیوزها به صورت اتصال دائم در مدارها استفاده نمی شود به همین دلیل نگه دارنده ها و پایه فیوزها طراحی می شده اند که علاوه بر بالا بردن ایمنی دستگاه این امکان را به ما می دهد که به آسانی فیوزها را از نگهدارنده ها جدا و یا فیوز جدیدی را جایگزین نمائیم .

انواع پایه فیوز را می توان به موارد زیر دسته بندی نمود :

  1. پایه فیوز فشنگی که از ساده ترین نوع پایه فیوز می باشد .
  2. پایه فیوز روبردی که با استفاده از این پایه فیوز می توان فیوز را با لحیم به آن متصل کرد.
  3. پایه فیوز پنلی که این پایه فیوز در قسمت پنل دستگاه قرار گرفته و یا توجه به شکل فیزیکی آن می توان به راحتی آن را از مدار جدا کرد .
  4. پایه فیوز کاردی پایه فیوز کاردی نوعی پایه فیوز یکبار مصرف می باشد که کاربرد زیادی در صنعت دارد .
  5. پایه فیوز بین راهی که طوری طراحی شده که ارتباط بین دو سیم را توسط باکسی که طراحی شده کنترل می کند . که این پایه فیوز برای استفاده از فیوزهای کارتریج است .