حمید الکتریک


مدیریت: آقای قنبرلو

حمید الکتریک

گروه صنعتی حمید الکتریک در سال 1390 فعالیت خود را در زمینه ی برق صنعتی با مدیریت آقای قنبرلو آغاز نمود.

در حال حاضر این فروشگاه نماینده فروش شرکت های آتونیکس(Autonics), ,هانیانگ کره جنوبی (HANYOUNG) , ساموان (Samwon)  ,سنسیس (Sensys) وL.S  می باشد.

هم چنین عرضه کننده بهترین انواع سنسور,کنترلر دما,رطوبت سنج,انکودر(اینکودر),رله حالت جامد (SSR),پنل متر  ,پالس متر,ترانسیمتر فشار,شمارنده دیجیتال وترموکوپل;منبع تغذيه،استپ موتور،درايو،كوپلينگ،كانكتور،كليد مينياتوري،كنتاكتور،بي متال،كليد اتوماتيك،كليد حرارتي می باشد.

رله SSR SR1-1240 آتونیکس

رله کنترل جریان یا کنترل بار وسیله ای است که موتورهای الکتریکی را در برابر جریان اضافه محافظت می کند یعنی در صورت ایجاد اضافه بار جریان مدار را قطع می کند بنابراین جایگزین مناسبی برای متال ها می باشد.

 

انکودر سری EPM50 آتونیکس کد محصول : Abso

انکودر در سیستم اتوماسیون و کنترلی در قسمتی نصب می شود که بتوانند از خروجی فیدبک را برای کنترلر ارسال کنند .

انکودر پارامترهای اندازه گیری سرعت،اندازه گیری و کنترل موقعیت و جهت چرخش شفت را مشخص می کند .

از نمونه کاربردهای انکودر می توان به اندازه گیری موقعیت ، اندازه گیری سرعت،اندازه گیری جهت حرکت شفت ، ماشین های cnc،ماشین های چاپ و رباتهای صنعتی ماشین آلات بسته بندی و اندازه گیری زاویه اشاره نمود انواع انکودرها را می توان به انکودر چرخشی افزایشی ، انکودر چرخشی مطلق ،انکودر چرخشی مغناطیسی ،انکودر چرخشی سینوسی و کسینوسی و انکودر مطلق خطی تقسیم نمود .

 

تایمر ATE-10M آتونیکس

تایمر یا زمان سنج دیجیتال ویژه قطع و وصل کردن اتوماتیک برق می باشد تایمر دیجیتال با برنامه ریزی می تواند لوازم برق و الکتریکی اعم از لامپ ها و کلیه تجهیزات برقی را کنترل نماید .قطع و وصل برق از اصلی ترین وظایف تایمر دیجیتال می باشد .

 

سنسور نوری BTF آتونیکس

سنسور چیست؟

سنسور به المان های حس کننده ای می گویند که کمیتهای فیزیکی مانند فشار،حرارت ،رطوبت ،دما و ... را به کیمیتهای الکتریکی پیوسته (آنالوگ)یا غیر پیوسته (دیجیتال)تبدیل می کند .

سنسورها در انواع دستگاههای اندازه گیری و سیستمهای کنترل آنالوگ و دیجیتال مانند PLC(پی ای پی) مورد استفاده قرار می گیرند .

سنسورها اطلاعات مختلف از وضعیت اجزای متحرک سیستم را به واحد کنترل ارسال نموده و باعث تغییر وضعیت عملکرد دستگاهها می شوند .

سنسورها اطلاعات مختلف از وضعیت اجزای متحرک سیستم را به واحد کنترل آنالوگ و دیجیتال مانند PLC مورد استفاده قرار می گیرند .

سنسورها اطلاعات مختلف از وضعیت اجزای متحرک سیستم را به واحد کنترل ارسال نموده و باعث تغییر وضعیت عملکرد دستگاهها می شوند سنسورهای  اولتراسونیک یکی از پرکاربردترین سنسورهای مورد استفاده در ساخت رباتها و حسگرها نوری هستند .

حسگر نوری گیرند –فرستنده از یک دیود نورانی و یک ترانزیستور نوری گیرنده تشکیل شده است .

خروجی این حسگر در صورتیکه مقابل سطح سفید قرار بگیرد 5 وات و در صورتی که در مقابل یک سطح تیره قرار گیرد صفر ولت می باشد.

البته این وضعیت می تواند در مدلهای مختلف حسگر بر عکس باشد .

در هر حال این سنسور در مواجهه با دو سطح نوری مختلف ولتاژ متفاوتی تولید می کند .

انواع سنسورهای مجاورتی شامل موارد ذیل می باشند .

 1. سنسور نوری
 2. سنسور خازنی
 3. سنسور القایی
 4. سنسور التراسونیک
 5. سنسور تشخیص کد رنگ

سنسور القایی PRL30-15AC آتونیکس

سنسورهای القایی از جمله سنسورهای بدون تماس هستند که اساسا بر مبنای مدارهای مغناطیسی بنا نهاده شده اند .سنسورهای القایی در مقابل فلزات عکس العمل نشان می دهند و می توانند فرمان مستقیم به رله ها ،شیرهای برقی، سیستمهای اندازه گیری و مداران کنترل الکتریکی ارسال می نماید .

از مزایای سنسورهای القایی می توان به سرعت سوئیچینگ زیاد ،طول عمر زیاد (بدلیل نداشتن کنتاکت مکانیکی)،عدم نیاز به نیرو و فشار با توجه به عملکرد سنسور هنگام نزدیک شدن به قطعه نیروی زیادی مورد نیاز نیست ،قابل استفاده در محیط های با شرایط سخت کاری عدم ایجاد نویز در هنگام سوئیچینگ (به دلیل استفاده از نیمه هادی ها در طبقه خروجی ، نویزهای مزاحم ایجاد نمی شود )

کابرد سنسور القایی در کنترل صنعتی

 • اندازه گیری فاصله از قطعه
 • جداسازی قطعات با ابعاد مختلف
 • اندازه گیری ضخامت قطعات فلزی
 • تشخیص قطعات فلزی شکسته دستگاههای مختلف صنعتی
 • جداسازی قسمت فلزی قطعات
 • آشکارسازی هرگونه تغییر در دندانه چرخ دنده های فلزی
 • اندازه گیری کنترل سرعت و آشکار سازی حرکتهای مکانیکی

ساختمان سنسورهای القایی از سه طبقه تشکیل شده است

 1. اسیلاتور
 2. اشمیت تریگر
 3. تقویت خروجی

منبع تغذیه سری MiniLine پلاس

منبع تغذیه

منبع تغذیه دستگاهی است برای تامین انرژی الکتریکی برای یک یا چند بار مصرفی ، منبع تغذیه ممکن است بعنوان یک دستگاه مجزا مستقل یا یک دستگاه جدایی ناپذیر که به بار خود متصل است عمل کند.

منابع تغذیه برای دستگاههای الکترونیکی را می توان بطور گسترده به خط فرکانس بزرگ و منابع تغذیه سوئیچینگ تقسیم نمود .

یک منبع تغذیه الکترونیکی است که شامل یک تنظیم کننده جریان برای داشتن کارآیی خیلی بالا در هنگام تغییر توان الکتریکی است .

کلید مینیاتوری دو پل 10 آمپر اشنایدر

کلیدهای مینیاتوری وظیفه حفاظت دستگاه های برقی خانگی و برق صنعتی را در مقابل خطرات ناشی از اتصال کوتاه و عبور اضافه جریان ( اضافه بار) به عهده دارند.

در کلیدهای مینیاتوری ، مکانیزم عملکرد حرارتی برای حفاظت در مقابل عبور اضافه جریان و عملکرد مغناطیسی برای حفاظت در مقابل اتصال کوتاه طراحی شده است. عملکرد صحیح و به موقع کلیدهای مینیاتوری در صورتی قابل اعتماد است که این محصول با مشخصات تعیین شده در استانداردهای بین المللی مطابقت داشته باشد. حصول اطمینان از این تطابق به هنگام خرید واجد اهمیت حیاتی است.